products products

Historie naší firmy

Navazujeme na tradici podnikání naší rodiny v Lošticích. Prarodiče provozovali již na začátku minulého století železářství a obchod se zeleninou. Po revoluci jsme založili firmu TEROZ se zaměřením na anténní techniku.

Díky naší vášni pro dobré jídlo jsme v roce 2009 spolu
s dcerami otevřeli prodejnu lahůdek. Recepty na tvarůžkové moučníky jsme začali vymýšlet v polovině roku 2009, tedy krátce po otevření naší provozovny s původním jménem Lahůdky McTEROZ. Turistům, kteří přijíždějí do Loštic
do Muzea tvarůžků nebo do podnikové prodejny A.W., jsme chtěli nabídnout netradiční občerstvení a rozšířit tak nabídku pro gastroturisty. Spojili jsme chuť domácího listového těsta
s jemnou tvarůžkovou pěnou a stále vylepšovali recepturu.

products

Kde najít Tvarůžkové moučníky

Tvarůžkové moučníky můžete ochutnat v našich cukrárnách
a na farmářských trzích. Věříme, že si na tvarůžkových moučnících pochutnáte a budete se k nám rádi vracet. Naším cílem je podpořit region, odkud pocházíme. Příležitost vidíme právě v gastroturistice a rozšíření nabídky z Olomouckých tvarůžků pro výletníky.

products

Jako první vznikl Loštický šáteček® a Loštický koláček®. Recepty si vymýšlíme sami, důležitou roli pro nás hraje příjemná chuť a tradiční suroviny. Nad novými moučníky přemýšlíme vždy a všude, a tak nápad na tvarůžkový dortík vznikl při běžkování na šumavských pláních. A postupně díky tomu přibývají další moučníky.

Dnes jich můžete ochutnat 15 druhů. Tváří se sladce, ale chutnají slaně a jsou originální slanou pochoutkou k pivu nebo vínu. V menu naší cukrárny najdete i další speciality z tvarůžků jako je bramboráček, langoš, hot dog nebo tatarák.

products